Македонски центар за меѓународна соработка - МЦМС

Вести
Заврши третата средба за вмрежување на грантистите на Цивика мобилитас PDF Печати Е-пошта
Четврток, 26 октомври 2017 13:09
Zavrshi tretata sredba za vmrezhuvanje na grantistite na Civika mobilitas

Вкупно 186 претставници на граѓанските организации поддржани од програмата Цивика мобилитас, на 24 и 25 октомври 2017 година во Охрид разменуваа знаења и искуства од секојдневната работа и дискутираа за тоа како да ги направат повидливи промените што ги прават во општеството. 

 
„Да научиме трајно да живееме заедно е предизвик!“ PDF Печати Е-пошта
Четврток, 19 октомври 2017 15:55
Da nauchime trajno da zhiveeme zaedno e predizvik 1

„Нема состојба или проблем што не може да се надмине или реши ако има критична маса разумни луѓе, а такви најдов во граѓанскиот сектор“, рече меѓу другото Лилјана Поповска на денешната (19.10.2017 г.) промоција на нејзината публикација „Мултикултурни поврзувања во граѓанскиот сектор во Република Мак [ … ]

 
„Законот е добар, ама политичарите нашле начин да го заобиколат“ PDF Печати Е-пошта
Четврток, 12 октомври 2017 16:02
zakonot e dobar ama politicharite nashle nachin da go zaobikolat 1

Антикорупциско тело со полициски овластувања или зголемување на ефикасноста на полицијата при соработката со антикорупциското тело, ова е препораката на Драго Кос, претседател на работната група на ОЕЦД за поткуп во меѓународни деловни односи, дадена на конференцијата  „Моделот на превентивното [ … ]

 
Какви се изгледите на кандидатите за градоначалници на Скопје? PDF Печати Е-пошта
Понеделник, 09 октомври 2017 21:08
rejtinzi na kandidati za gradonacalnici i sovetnicki listi za grad skopje

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ (37,1%) и советничката листа на истата коалиција (33,8%) имаат блага предност пред кандидатот (34,6%) и советничката листа (31,7%) на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, покажа последната анкета на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) и Т [ … ]

 
Локалните избори 2017 на www.mojotizbor.mk PDF Печати Е-пошта
Среда, 27 септември 2017 14:16
mojot izbor fb

На почетокот на септември оваа година, МЦМС го реактивираше проектот „Мојот избор“ што треба да овозможи подобра информираност на јавноста за локалните избори 2017 година

 


Страна 6 од 161

Проекти

Civica Mobilitas Tacso

Ново

Се наоѓаш тука  : Почетна Вести и јавност Вести